Дечија недеља у нашој школи

Дечија недеља у ОШ "НиколаТесла" Дубље

Од 4. до 10. октобра је обележена Дечија недеља у Основној школи "Никола Тесла"

Ученици наше школе у њихови наставници су пригодним активностима, уз поштовање епидемиолошких мера, имали бројне активности и дружења којима су кроз забаву и игру учили важне животне лекције.

Подсећање на дечја права и обавезе био је незаобилазно у Дечијој недељи и закључак да, без обзира на разлике, сви имају право на здраво и срећно одрастање.

Наши ученици су ликовним радионицама учинили да двориште наше школе буде украшено, а њихови панои су красили учионице и холове школе.

Хуманост наших ученика је и ове године дошла до изражаја. Продајом дечијих играчака у дворишту школе ученици су помогли другу који је остао без родитеља.

У дечијој недељи су неопходне и спортске манифестације. Ради правилног развоја и моторичких способности организовано је такмичење у кошарци и рукомету, као и "полигон спретности".

Ученици 7 и 8 разреда су уз помоћ наставнице српског језика и припремили представу која је изведена у трпезарији наше школе, а најбољи литерарни радови ће бити објављивани у школским новинама "Тесла" за школску 2021/2022.

Велику пажњу је привукао и пано на који су ученици остављали мотивационе поруке на тему "Позитивне мисли"

У припреми паноа учествовали су ученици од 5. до 8. разреда у сарадњи са психологом школе.

Највећа радост за децу је маскенбал где је дошла до изражаја маштовитост и креативност ученика. Одељења млађих разреда су бирала најбоље маске што је изазвало одушевљење и осмех на дечијим лицима, што је и циљ овогодишње Дечије недеље, да буде креативна, занимљива и посвећена деци и њиховом лепом детињству.

Ви сте овде: Home О школи Вести Дечија недеља у нашој школи